Web Tasarım

Android Cihazlara Kurumsal Mail Kurulumu

Bugün ki blog yazımızda Android cihazlara kurumsal şirket mail bağlantısı nasıl yapılır resimli olarak aşamalarını anlatacağız. Blog yazılarımızla kurumsal kimliğinizi oluştururken sizlere yardımcı olmaktan büyük kıvanç duyuyoruz. Yazımızda Android cihazların kurumsal mail kurulumunu anlattık İOS cihazınız var ise buradan İOS cihazlar için mail kurulumu olan blog yazımıza ulaşabilirsiniz.
Profesyonel şekilde kurumsal kimliğinizi oluştururken ve istikrarlı bir biçimde büyümek için blog yazılarımızı ve bültenlerimizi takip etmeyi unutmayın!


Not : Bu makale, Kurumsal Maile yöneliktir. Farklı türde bir mail adresiniz varsa lütfen bizden yardım isteyiniz.

Microsoft Outlooku buradan indirebilirsiniz

1) İlk başta Android cihazınızdan e-posta uygulmasını açıp, mail adresinizi ve parolanızı yazın.

2) Giriş yaptıktan sonra pencerede seçenekler arasından “POP3” seçeneğine tıklayın.

3) Gelen sunucu ayaraları penceresinden ayarlarınızı opsiyonel olarak kendinize göre düzenleyebilirsiniz, güvenlik tipi seçeneğine “Hiçbiri” seçip ilerleyin.

4) Bu pencerede yine yapılandırma ayarlarını yapmanız gerekiyor. Ekran görüntüsünde olduğu gibi alanları isteğinize göre düzenleyip ilerleyin. Yine burdada güvenlik tipi seçeneğini “Hiçbiri” olarak işaretleyin.

5) Bu aşamada ise kişisel tercihinize göre opsiyonel ayarlamalarınızı yapmanız gerekiyor. Ayarlarınızı yapın ve “İleri” butonuna tıklayın.


6) E-Posta senkronizasyonu seçeneği, Android cihazınızla mail sunucunuz arasında e-posta eşitlemesi yapar. Bir nevi Android cihazınızdaki mail kutunuzun güncel kalmasını sağlar.
Altında bulunan seçeneği de işaretlenmiş olarak bırakın.

7) Son aşamada ise yine opsiyonel ayarlarınız mevcut. Ekran görüntüsündeki gibi, alanları kendinize göre düzenleyip “Kaydet” butonuna basarak mail hesap kurulum işlemini tamamlayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Comments

[…] etmeyi unutmayın! Yazımızda İOS mail kurulumunu anlattık eğer android cihazınızda varsa buradan android mail kurulumu yazısına […]

Write A Comment